Facebook Reklamları

Facebook Reklamları ile işletmenizin ihtiyacını karşılayacak birden fazla Facebook Reklam modeli vardır. Facebook reklamları genellikle haber kaynağı reklamları ve sağ sütun reklamları kullanılmaktadır.

Facebook reklamları özellikler, davranışlar ve iletişim bilgilerine göre hedef kitlenizi seçerek gösterim yaparsınız. Göz alıcı ve esnek olmanın yanı sıra tüm cihazlarda ve internet bağlantı hızında çalışır.
Facebook reklamlarından aldığınız geri dönüşleri, satış tutarlarını ve diğer Raporlamaları, görsel ve okuması kolay şekilde gösterir.
Facebook kullanıcılarını fiyat teklifi veya daha fazla bilgi almak üzere form bırakmaya yönelterek, işletmenizle ilgilenen insanlara ulaşın.

Facebook Arama Motoru Reklamları

Facebook arama çubuğunda, sonuçlarında hedeflediğiniz kelimelerde reklamlarınızı gösterebiliriz. Örneğin ¨bilgisayar¨ kelimesiyle arama yapan kullanıcıların ¨Basamak Bilişimin¨in reklamlarını görmesi gibi, sizde hem sektörünüzle alakalı hemde rakiplerinizle alakalı kelimeleri hedef olarak seçebilirsiniz. Spor Kelimesini arayan kullanıcılara spor ürünlerini satan sitenizin fan sayfasını gösterebilirsiniz.

Facebook Sağ Sütun Reklamları

Sağ alanda yer alan bu reklam bölümlerinde çıkmak için bir adet reklam başlığı, reklam gövde metni ve bir adet ürün yada hizmet resminizin olması yeterlidir.
Facebook sponsorlu reklam alanlarında kullanıcı hedeflemesi yapabilmekteyiz bu hedefleme sayesinde reklamlarınızın gösterileceği hedef kitleyi, müşterileri belirleyebiliyorsunuz.

Facebook Exchange, Yeniden Pazarlama Reklamları

Çerez izleme teknolojisi kullanılarak yapılabilen bu reklam modeli, Web sitenizi her hangi bir yolla daha önce ziyaret eden kullanıcıları Facebook‘ta tekrarlar ve sizin reklamlarınızı göstermeye başlar.

Örneğin, bir kullanıcı web sitenizi ziyaret eder ve sitenizde ki bir ürünü, çantayı inceler ve daha sonra bir sebepten dolayı web sitenizden ürünü satın almadan ayrılır.

İşte bu nokta da Facebook Exchange reklam modeli yani Facebook Yeniden Pazarlama devreye girer ve ziyaretçinin daha önce incelediği aynı ürünü, çantayı Facebook reklamlarında gösterir ve Satın almaya teşvik eder!

Facebook Nedir?

Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde okuyan Mark Zuckerberg isimli öğrenci tarafından “The Facebook” adı ile kuruldu.

Facebook ilk zamanlar Harvard Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin kendi aralarındaki iletişim sağlaması amacıyla kurgulanmış ücretsiz bir uygulamaydı. Fakat kısa süre içerisinde kullanıcılarının beğenisini toplamış ve Harvard Üniversitesi dışında da popüler hale gelmiştir.

Facebook’un nihai amacı insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını sağlamaktı. Facebook kullanıcıları arkadaşlarıyla iletişim kurmak için not, durum güncellemesi, fotoğraf, video vb. öğeleri kullandılar. Bu da “sosyal paylaşım sitesi” kavramını doğurdu. Bu gelişmelerin ışığında Facebook‘un üye sayısı 5.5 milyonu aşmıştı.


[contact-form-7 id=”316″ title=”Home 1″]

Bir cevap yazın