GÖRÜNTÜLÜ REKLAM AĞI

Görüntülü Rreklam Ağı

Onlarca web sitesi haber veya blog gibi sitelerde sizin belirleyeceğiniz hedef kitlesine ulaşabilmeniz için işletmenizle alakalı resim, video, veya metin reklamlar gösterebilirsiniz. Görüntülü reklam ağında gösterim başı veya tıklama başı maliyet ile ücretlendirilirsiniz. Reklamlarınız sizlerin belirlediği hedef kitleye gösterimi sağlanacak şekilde uyarlanır. reklamlarınızın yer alacağı web sitelerinden en yüksek dönüşümü, performansı sürekli optimize edilir.

Anahtar Kelime Hedeflemesi

İşletmenizin reklamının gösterileceği web sitelerinde ilgili sayfanın metin içeriğine bakarak, sizin belirlediğiniz anahtar kelimenin geçmesi durumunda reklamlarınız otomatik olarak gösterilmeye başlayacaktır
Örnek Hedefleme :x blog sitesinde finans kelimesinin geçtiği bir içerik sayfasında sizinde anahtar kelimeniz “finans” ise reklamlarınız o sayfada gösterim sağlar!

İlgi Alanı Hedeflemesi

İşletmenizin sunduğu ürün ve hizmetlerle ilgi daha önce web sayfalarında gezmiş, Google’da arama gerçekleştirmiş kullanıcılara sizin reklamlarınız gösterimi sağlanır.
Örnek Hedefleme :Son 30 gün içerisinde uçak bileti araması yapmış, uçak bileti sitelerini gezmiş, seyahat portallarına bakmış bir kullanıcı düşünelim! İlgili kişiler potansiyel araç kiralama hizmeti alabilecek durumdadır. İlgi alanı hedeflemesi SEYEHAT olan kullanıcılara “oto kiralama” reklamlarımızı gösterebiliriz.
Konu Hedeflemesi

Google Görüntülü Reklam ağı’nın yayıncı web sitelerinin konusuna göre hedefleme yapabilirsiniz. Tüm yayıncı sitleri hergün analiz edilerek hangi konuya ait olduğu google tarafından belirlenir.
Örnek Hedefleme :Mesela, “Yemek Tarifi” konusunu hedefleyerek, mutfak gereçleri ürünlerinizi “yemek tarifi” temalı web sitelerinde gösterimini sağlarsınız.
Yerleşim Hedeflemesi

Reklamlarınız kesinlikle çıkmasını istediğiniz özel olarak hedeflemek istediğiniz web siteleri olabilir yada performansı bizim için yüksek olan dönüşüm getiren web siteleri listesi oluşturabiliriz. Reklamlarınızı bu sayfalarda içeriği ne olursa olsun göstermesini sağlarız.
Örnek Hedefleme :Gayrimenkul sektöründesiniz ve amacınız form almak sahibinden.com gibi web sitelerini hedefleyebilir ve burada reklamlarınızın gösterimini sağlayabiliriz. Dilerseniz diğer hedefleme modellerinide birlikte kullanarak daha spesifik hedeflemelerde yapabiliriz. Sahibinden.com da “küçük çekmece satılık ev” kelimesini içeren sayfalarda göster gibi.
Demografi Hedeflemesi

Bu özellik ile belirli bir yaş aralığı ve cinsiyet grubuna ait olma ihtimali yüksek kişilere diğer hedefleme yöntemleriyle birlikte kullanarak reklam gösterimi sağlarız..
Örnek Hedefleme :Sadece “bayanların” ilgi duyduğu ürünler sunuyorsanız erkek ve istemediğiniz yaş aralıklarını hariç tutarak sizin istediğiniz demografik kitleye reklam gösterimi sağlanır. Bu sayede gereksiz harcama ve reklam gösterimi yapılmaz.
Yeniden Pazarlama Hedeflemesi
mobil uygulamanızı veya web sitenizi daha önce ziyaret etmiş fakat istediğiniz verileri elde edemediyseniz eğer kullancılarla tekrar bağlantı kurmanızı sağlar.
Örnek Hedefleme : Son 7 gun içerisinde x ürünlerinize bakmış ve satın almadan sitenizden ayrılmış kullanıcıları düşünelim. Bu kullanıcıları daha sonra girdikleri tüm web sitelerinde, sosyal ağlarda ve video sitelerinde sizin reklamlarınızı, hatta ve hatta baktığı ürünleri tekrar gösterelim!


[contact-form-7 id=”316″ title=”Home 1″]

Bir cevap yazın