Konsept ve Fikir

Etkileyici Konsept ve Fikirlere Sahip Olmak İstemez Misiniz? Konsept ve Fikir; Kaliteli Bir Fikir İyi Kurgulanmış Bir Yaratıcı Strateji İle Başlar.

Markanızın ya da işletmenizin amaçları ve tabi ki çok kanallı pazarlama stratejileri doğrultusunda, şimdiden başlayarak ileri de nerede olmak istediğinizi kendi içimizde ya da sizinle tanıştırır ve konumlandırmaya göre işe başlarız.

Tanımlanmış ve sınırları belirlenmiş olan bir iş, uzman ve profesyonellerce tüm yönleri ve açılarıyla her şekilde değerlendirilir ve incelenir.

Hedeflenen ürüne dönük ön çalışmalar en iyi şekilde hazırlanır.

Oluşturulan fikir ve konseptin taraflarca değerlendirilmesi gündemiyle toplantı yapılır. Fikir ve konseptin belirlenmesi, işin hedefe en yakın olarak sonuçlanmasını sağlayacak önemli bir aşamadır.

Konsept ve Fikir; Yaratıcılık

Bazen bir fotoğraf, bazen bir renk, bazen ise de sadece bir sözcüktür bizlere yol gösteren. Temel üzerinde uçmaya ve üretmeye başlarız. Çok sayıda alternatifle zengin ve kaliteli bir yol haritası çıkarır, kendimizi kesinlikle sınırlamayız. İster dijital pazarlama olsun. İster TV ya da billboard reklamları

Konsept ve Fikir; Sloganlar

Yaratıcı strateji üzerinde hemfikir olduktan sonra, gerisi çorap söküğü gibi gelir bizim için. Belirlediğimiz konsepti en iyi şekilde yansıtan sloganlar ardı ardına çıkar kalemimizden. En iyisini seçer ve tüm konsepti, bu slogan üzerinde inşa ederiz.

Konsept ve Fikir; Yola çıkış

Ana slogandan sonra onu besleyen yan sloganlar ve alt başlıklarla metin kurgusunu tamamlarız. Sırada bu metin kurgusunu “ayağa kaldıracak” görseller vardır. Arşivlerde bulamazsak ya da içimize sinmezse eğer, kendimiz çekeriz konsept fotoğraflarını ve yolumuza devam ederiz.

Konsept ve Fikir; Konsept Birliği

Bu fikir bazen bir film olur, bazen katalog ya da broşür gibi baskılı bir proje, bazen de bir gazete ilanı ya da açık hava kampanyası… Bu mecralara, kendi iç dinamiklerini de gözeterek dijital reklam bannerlarını ve sosyal medya içeriklerini de ekleyin. Bizim için fark etmez. Çünkü hepsinin çıkış noktası, önce fikirdir.

İyi bir fikir, iyi geliştirilmiş bir konsept; tüm mecralara uygulanabilen ve böylece hedefe ulaşabilen fikirdir. Akılda kalıcı lansman kampanyalarının, markaya hayat veren etkili sloganların tüm sırrı, işte budur.


[contact-form-7 id=”316″ title=”Home 1″]

Bir cevap yazın