Web Tasarım

Web Tasarım, günümüzün dijital çağında en aktif pazarla araçlarından birisidir. Web sitesi olmadan firmalar kendilerini bu büyük pazarda tanıtamazlar. Web tasarımın aslında başlı başına bir firmanın dijital dünyada bir Dükkanı bir mağazası olduğunu düşünebiliriz.

Biz Tüm Firmalarımızın Dijital Dünyanın nimetlerinden faydalanmalarını isteriz. tüm açıklığı ve netliği ile dijital dünyada web sitesi tasarımının önemini siz kullanıcılarımıza vurgulamak isteriz. Kurumsal bir firma sahibisiniz ve bugüne kadar birçok müşteri görüşmeniz oldu, ürün yada hizmetlerinizi anlatmak için saatlerinizi harcamanıza gerek yok. gelin şimdi sizlere çok önemli bir konudan bahsedelim. işinizi optimize edelim ve müşteri dönüşlerinizin keyfini çıkartın.

Bugüne Kadar Yapmış olduğunuz tüm müşteri görüşmelerinde ki kritik noktaları düşününün. onları bir kağıda notlar alın, bu notları müşterinize anlatır gibi detaylıca tüm hizmet kalemlerinize en çok gelen soruların yanıtını oluşturacak şekilde hazırlayın.

oluşturduğunuz bu bilgileri bizim tarafımızdan çok iyi hazırlanmış bir web sitesine yüklediğimizi varsayarsak eğer olacakları sizlere anlatalım.

Yüzlerce belki binlerce potansiyeli olan müşterinize çok kısa sürede ve istediğiniz tüm konuları istediğiniz gibi anlatma fırsatını buldunuz. dijital dünyanın bu nimetini neden kullanmadığınızı sorguladığınızı şimdiden duyar gibiyiz. tabi ki bizlerin sektöründe de her sektörde olduğu gibi işinde iyi olmayan web tasarımcıları veya kendilerini web ajansı gibi gösteren ancak bir firma veya kuruluş olmayan merdiven altı çalışan ajans görünümlü kişiler ile karşılaşmamanız elde değil. dijital dünyanın ajantajlarını kazanmak isterken doğru web ajansı veya web tasarım firmasını seçmezseniz eğer, işinizi geliştirmek isterken vakit ve nakit kaybemeye başlayacaksınız bu durumlara düşmemek adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Profesyonel web tasarımı nasıl olmalıdır sorusuna cevap olarak;

Dijital ortamda hak ettiği yeri almak isteyen kişi ve kurumların tercihi olup uzmanlarca yapılan çalışmalar bütününe diyebiliriz. İşletmeleri çevrimiçi olarak hem güvenilir hem de benzersiz göstermeyi sağlar. Web sitelerinin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde başarılı ve hedefle odaklanmış bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak sektöre uygunluk oldukça önemlidir. Böylece site sadece ulusal değil uluslararası müşterilere de eşit uzaklıkta olacağından hedef müşteri kitlesi günden güne daha da artacaktır. 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapması demektir. Satış ve pazarlama gelirinin artması, reklam ve kampanya giderlerinin düşmesi ancak profesyonel bir web tasarımı ile mümkündür.

Web Tasarımda Unsurlar Nelerdir?

Bir web tasarımında web sitesinin kalitesini belirleyen önemli unsurlar vardır. İlk etapta görsel olarak dikkati çeken unsurlar yanında içerik, özgünlük ve güvenlik gibi noktalar web sitesinin kalitesini etkileyen önemli özelliklerdir.

İşte Web tasarım unsurları;

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Renk: Renk seçimi her ne kadar isteğe bağlı olsa da, tercihler marka imajını ve kurumsal kimliği yansıtan renklerden yana olmalıdır.

Grafikler: Sayfanın açılma hızını olumsuz etkilemeyecek grafiklerin logo, fotoğraf ya da simgelerin kullanılması önemlidir.

Fontlar: Yazı tipleri web site tasarım kalitesinde son derece etkilidir. Hatta birçok web tarayıcısı web-güvenli yazı tiplerini kaliteli bir şekilde görüntüleyebilir. Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir.

İçerik: Görsel ve metinlerden oluşan içerik, ürün ve hizmet tanıtımında okuyucuda merak uyandıran, bilgilendirici ve seo uyumlu olmalıdır. İçeriğin konu ile ilgili anahtar kelimeler içermesi, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemlidir.

Web Tasarım Fiyatları Ne Kadardır?

Öncelikle verilecek olan fiyatın isteklerinize göre farklı olabileceğinin farkında olmalısınız. Bunun nedeni ise forum tarzındaki bir site ile bir e-ticaret sitesinin gereksinimlerinde ve tasarımında değişiklik görülmesidir. Dolayısıyla fiyat da buna bağlı olarak değişim gösterecektir.

Sizin gereksinimleriniz, sitenin misyonu ve sitede verilmesini istediğiniz hizmetler, web tasarımı ve fiyatını etkileyecektir. Bunun dışında web sitenizde farklı nitelikler olmasını isterseniz fiyat değişiklikleri daha büyük miktarlara çıkabilir.

Sitenizin web tasarımını üstlenen şirketin geçmişi de fiyatlandırma konusunda etkili olacaktır. Web tasarım şirketinin bundan önce yaptığı ve hizmete sunduğu tasarımlar, muvaffak olduğu işler ve uzman olduğu alanlar, donanımları gibi hususlar fiyatlandırmada etkisini gösterecektir.

Web tasarımı yaptırırken ucuz fiyatı seçmek de doğru mudur?

Nedeni ise ulaşmak istediğiniz işin kalitesi yani size sunulacak olan internet sitesinin kalitesi, bu niteliklerin tümüne bağlı olarak farklılaşabilir. Bu noktada alınması gereken en mantıklı karar kaliteli ve yeterli bir hizmet sunabilen şirketleri tespit etmek ve alınacak olan hizmet için ödenen maliyetin neleri kapsayacak olduğunu öğrenerek karar vermektir.

Bir Web Tasarımda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her çalışmada olduğu gibi web tasarımda da hedef oldukça önemli bir şeydir. Ayrıca, Web sitesinin amacına hizmet eden bir tasarımda olması, şirketi müşteriye en doğru ve en hızlı şekilde yönlendirmesi, kullanıcı dostu olması ve arama motorlarına uygun formatta kodlanması gerekir.

Sitenin görsel yönünü belirleyen web tasarımının web sitesinin çok fazla ziyaretçi çekeceği ve ziyaretçilerin sitede uzun süre zaman geçireceği şekilde yapılması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını sağlayacaktır. Müşteri odaklı yapılan bir web tasarım çalışması; müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren, dinamik, yönetilebilir, işlevsel, seo uyumlu, kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son derece önemli olup potansiyel müşterilere kolay ulaşmayı sağlar.


[contact-form-7 id=”316″ title=”Home 1″]

Bir cevap yazın